Aktywność, Historia, Natura

Propozycja dla aktywnych

Decydując się na długi weekend w dworku w Puszczy Bolimowskiej, bądź na wczasy na wsi, przekraczając progi Dworu Hipolitów otrzymacie Państwo propozycje poznania miejsc i okolic pełnych zabytków i staropolskich zakątków.

Nieborów, Arkadia, Żelazowa Wola to tylko niektóre z miejsc, które warto zobaczyć.

W zakładce Inspiracje na wakacje znajdziecie Państwo sugestie aktywnego zaplanowania wczasów we Dworze Hipolitów, bądź urlopu w dworku.

Korzystając z zakładki Ciekawostki, odkryjecie Państwo informacje, które pozwolą Wam wypoczynek na łonie natury, urozmaicić poprzez poznanie historii okolic naszej agroturystyki w mazowieckim.

Wypoczynek we Dworze Hipolitów, czy wczasy na rowerze w Puszczy Bolimowskiej, pozwolą pozna piękno przyrody, fauny i flory zaklętej w okolicznych rezerwatach. Przeważają u nas lasy sosnowe z domieszką brzozy, osiki. Pojedynczo występują grab, dąb, lipa, klon, jesion. Są bardzo ciekawe uroczyska. Wyczucie piękna pozwoli zobaczyć różnorodność, koloryt i unikalność roślin.

Chwila cierpliwości w Puszczy, wynagrodzona zostanie spotkaniem z liczną zwierzyną i ptactwem. Zwierzęta, które zamieszkują Puszczę Bolimowską to: jelenie, daniele, łosie, sarny, zające i lisy, dziki, jenot, borsuk, kuna, wydra, piżmak i dzikie króliki drapieżne ptaki i ogromna ilość bobrów oraz jedyny w Polsce jadowity ssak – rzęsorek rzeczny. Występuje u nas około 130 gatunków ptaków (gęsi, kaczki, bekasy, czaple, żurawie, bociany, orliki krzykliwe, derkacze, łabędź niemy, bocian czarny, remiz, zimorodek), oraz prawie 70 gatunków owadów.

Zwolennicy wycieczek rowerowych, biegania, marszów i spacerów znajdą tu wspaniałe warunki do realizacji swoich pasji.

Szczegóły dotyczące szlaków turystycznych możecie znaleźć w zakładce Inspiracje – dla rowerzystów i Inspiracje – wędrówki piesze.

Decydując się na noclegi w Puszczy Bolimowskiej, otrzymujecie Państwo propozycję ”wędrówki”, która z całą pewnością pozwoli złapać oddech po zgiełku miasta, pracy czy codziennego zabiegania.

Wczasy we dworze Hipolitów, to także wczasy z wędkowaniem. Dla miłośników takiego relaksu przygotowaliśmy propozycję w zakładce Inspiracje – dla wędkarzy.

Dwór Hipolitów, to agroturystyka w Puszczy Bolimowskiej, gdzie, jednym z koniecznych elementów wypoczynku na łonie natury jest spływ kajakowy rzeką Rawka. Dla zainteresowanych, w zakładce Inspiracje – spływy kajakowe, przygotowaliśmy garść niezbędnych informacji pomocnych w organizacji spływu.

Wypoczynek z rodziną jako wczasy na wsi, to wczasy we Dworze Hipolitów, gdzie dla zainteresowanych jesteśmy w stanie zorganizować:

Zapraszamy

Łowicz, Nieborów

i Bolimowski Park Krajobrazowy

rzeka Rawka

z lotu ptaka

Dolina Grabinki

Bolimowski Park Krajobrazowy

Pałac Radziwiłów

w Nieborowie